شرایط تحصیل در ترکیه

کشور جمهوری ترکیه کشور فراقاره ای در اوراسیاست یعنی بخش بزرگ آن در آسیا و بخش کوچک آن در اروپا قرار دارد.

آنکارا پایتخت این کشور است و بیشتر مردم جهان آن را با برزگترین شهرش یعنی استانبول می شناسند.

ترکیه با ۸۴ میلیون جمعیت حکومتی سکولار دارد .

لیر ترکیه واحد پول این خاک است و مردم آن به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. در حال حاظر رجب طیب اردوغان بر مسند ریاست جمهوری این کشور نشسته است.

فرهنگ مردم ترکیه به دلیل اروپایی آسیایی بودن این مرز بوم بسیار متنوع است. پرهوادارترین ورزش در ترکیه، فوتبال است. صدها کانال رادیویی تلویزیونی، روزنامه و خبرگزاری دولتی و مستقل در ترکیه وجود دارد که برخی از آن ها بسیار موفق بوده اند.

 

آنکارا پایتخت این کشور بزرگترین شهر بعد از استانبول و دومین شهر بزرگ ترکیه می باشد و از سال ۱۹۲۳ میلادی به عنوان پایتخت ترکیه معرفی شده است.

آنکارا شهری با مساحت تقریبی ۲۴ هزار کیلومترمربع در ناحیه مرکزی آناتولی (قسمت آسیایی ترکیه) واقع شده است و از شهرهای مدرن این سرزمین به حساب می آید.

استانبول بزرگترین شهر ترکیه که آوازه اش از پایتخت این کشور بیشتراست جمعیت قریب به ۱۵ میلیون نفر را در خود جا داده و سومین کلان شهر در خاورمیانه بعد از قاهره و تهران محسوب می شود.

از نکات جالب استانبول می توان به این اشاره کرد که تنها شهر در جهان است که در دو قاره قرار دارد.

همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان در سال ۲۰۱۰ اعلام شده است. شهر استانبول که جزو ۱۰ شهر برتر توریستی دنیاست با امنیتی ویژه می تواند، برای مهاجرت امنیت و آرامش فکری را برای خانواده های عزیز فراهم کند.

دانشگاه های کشور ترکیه که در سطح جهانی جزو برترین دانشگاه های جهان است که به دو بخش دولتی وخصوصی تقسیم می شوند که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی ایران است و در یک قرارداد بین المللی به نام اراسموس با کشورهای حوزه های اروپا،آمریکا و کانادا روابط جدی و نزدیک  و معتبر بین دانشگاه های ترکیه و آن ها وجود دارد. به همین دلیل،مجموعه مهاجرتی مدیکال کالج برای اعزام و حمایت تحصیلی دانش پذیران متقاضی به خارج از کشور، ترکیه و دانشگاههای آن را یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی می داند و با داشتن کالج اقامتی و آموزشی در شهر استانبول منطقه بیلیک دوزو آماده خدمات آموزشی به دانش پذیران ایرانی برای ورود به دانشگاه های ترکیه است.

اشتغال ترکیه کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.