شرایط تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند با شرایط اقتصادی اجتماعی مطلوب یکی از مقصدهای دانشجویان مهاجر است تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در فنلاند در مقطع دکترا مهیاست و دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی هزینه های تحصیل و زندگی شان در این کشور را فراهم کنند. دانشجویان در فنلاند نیز مانند دانشجویان بسیاری از کشورها اجازه کار در حین تحصیل دارند. برای اینکه در فنلاند بتوانند در حین تحصیل به کار بپردازند باید ویزای تحصیلی در فنلاند بااعتبار بیش از شش ماه داشته باشند. همچنین باید مجوز کاردانشجویی دریافت کنند تا بتوانند مشغول به کار شوند چون در غیر اینصورت علاوه براینکه بیمه نخواهند شد حتی ممکن است توسط دانشگاه جریمه شوند و ویزای تحصیل در فنلاند و مجوز اقامتشان در این کشور باطل شود.

 

برای اطلاعات بیشتر از تحصیل در کشور فنلاند می توانید با مجموعه مدیکال کالج تماس بگیرید و با شرکت در جلسات مشاوره رایگان این مجموعه بار سفر به این کشور را ببندید.

اشتغال فنلاند کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در فنلاند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.