شرایط تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان کمی با تحصیل در سایر کشورهای ارو‍‍‍پایی متفاوت است تا قبل ۲۰۰۷ سیستم آموزشی دانشگاههای لهستان به گونه ای بود که فقط  دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا را دارا بود ‍‍اما در سال ۲۰۰۷ به بعد سیستم آموزشی متفاوت شد ‍‍‍‍‍‍‍و به سه دسته کارشناسی (مهندسی و غیر مهندسی )، کارشناسی ارشد‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ و دکترا تقسیم شد .سیستم آموزشی دانشگاهها در بعضی از رشته ها تغییر پیدا نکرد این رشته ها که شامل حقوق، داروخانه، روانشناسی،  دامپزشکی، داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی می شوند فقط در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد.(در واقع این رشته ها مقطع کارشناسی ندارند)

تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی بر خلاف سایر کشورهای اروپایی که انگلیسی زبان نیستند به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. در لهستان دولت اجازه ۲۰ ساعت کار دانشجویی در هفته را به دانشجو می دهد که با حقوق دریافتی از این کار میتواند قسمت زیادی از هزینه زندگی و تحصیل در لهستان را تامین کند.

تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد شرایطی مانند سایر کشورهای جهان را دارد و طول این دوره یک تا دو سال به طول می انجامد.

 

تحصیل در لهستان در مقطع دکترا مانند مقطع کارشناسی ارشد است با این تفاوت که در این مقطع امکان دارد به فرد بورسیه تعلق گیرد. اگر به شخص بورسیه تعلق نگیرد شخص باید خودش تمامی هزینه را تامین کند و اگر شخص بورسیه شود از شرایط خوبی برخوردار خواهد شد و در ماه مبلغی معادل ۱۸۰۰ یورو   به عنوان حقوق دریافت می کند. نکته مهم این است به دلیل اینکه حقوق به دانشجویان بورسیه شده تعلق می گیرد رقابت زیادی بین متقاضیان وجود دارد.

ما برای اطلاعات بیشتر از آغاز سفری پرهیاهو ومهیج شما را دعوت به حضور در مدیکال کالج می نماییم.

اشتغال لهستان کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.