شرایط تحصیل در چک

این که شما بتوانید در یک کشور دیگر به غیر ازکشور خودتان تحصیل کنید همیشه یک رویای دیرینه بین مردم تمام دنیا بوده است. یکی از کشورهای اقتصادی برای دانشجویان مهاجر کشور چک و دانشگاه چالز است چون در آنجا تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با استفاده از یادگیری زبان چکی و تحصیل به زبان چکی در دوره تحصیلی از این مزایا استفاده کنند. دانشجویان در این کشور می توانند کار دانشجویی داشته باشند اما برای این کار باید ویزای تحصیل در چک با اعتبار بیش از شش ماه  را اخذ کرده باشند. همچنین باید مجوز کار دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند مشغول به کار شوند در این زمان دانشجویان باید دقت کنند تا به میزان تعیین شده کار کنند، چون درغیر این صورت یا جریمه می شوند یا مجوز و ویزای تحصیلی آنها باطل می شود. اعزام دانشجو به چک در سالهای اخیر به عنوان یک پیشنهاد فوق العاده محسوب می شود اگر بدنبال تحصیل مقرون بصرفه در اروپا هستید می توانید به گزینه اعزام دانشجوبه چک در دانشگاه چالز فکر کنید تحصیل رایگان و بدون شهریه در چک امکان پذیر است. برنامه تحصیلی و اعزام دانشجو به چک در سه پایه تحصیلی (کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا)انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر از تحصیل در کشور چک می توانید با مجموعه مدیکال کالج تماس بگیرید و با شرکت در جلسات مشاوره رایگان این مجموعه تصمیم نهایی خودتان را بگیرید.   

اشتغال چک کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.