شرایط تحصیل در هلند

تحصیل و اعزام دانشجو به هلند در سالهای اخیر متقاضیان زیادی در سراسر دنیا داشته است. کشور هلند از لحاظ عملکرد تحصیلی در رتبه ی سوم دنیا قرار دارد و دارای شرایط مطلوب اقتصادی و پارامترهای مثبت است. نرخ بیکاری بسیار پایین وتورم دراین کشور کم است. تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه در هلند امکان پذیر نیست و دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند.

استفاده از بورسیه های تحصیلی نیز شرایطی دارد که بهتر است با آن آشنا شوید.

کار دانشجویی در هلند مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای دانشجویان مهیا است.

برنامه تحصیلی و اعزام دانشجو به هلند در سه پایه تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود.

کارشناسی؛ برای تحصیل در این پایه افراد باید معدل بالای۱۲ در دیپلم داشته باشند.

برای ورود به رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی غربی از دانش پذیران آزمون گرفته خواهد شد که شرح چگونگی آزمون و موارد امتحان را در جلسات مشاوره برایتان بیان می کنیم.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس تحصیلات خود را در یک دوره ۲ ساله به پایان می رسانند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر، مدیکال کالج شما را دعوت به همراهی و حضور در دفتر مرکزی تهران می نماید

اشتغال هلند کار پس از فارغ التحصیلی

معمولاً پس از فارغ التحصیلی مدت زمانِ مشخصی را به فارغ االتحصیلان اجازه می دهند در این کشور بمانند و به دنبال شغل باشند. به محض یافتن شغل، مدت اقامت در این کشور به نسبت قرارداد کار تمدید می گردد و به مدت قرارداد کاری ویزا کاری میگیرد و اجازه ماندن در هلند دارد. همچنین مورد بعدی اجاره کار برای متخصصان است در این شرایط فرد باید رزومه بسیار عالی داشته باشد تا نظر کارفرما را جلب نماید. سطح تحصیلات عالی نیاز است، فرد باید چند سال تجربه کاری داشته باشد. نیاز به تخصص است. نیاز به عقد یک قرار کاری است که نشان دهد فرد قرار است چه سمتی داشته باشد و چه رتبه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد باید گذرنامه معتبر داشته باشند. فرد باید بیمه درمانی داشته باشد. نیاز است که در کشور به شکل غیر قانونی اقامت نداشته باشد. در این روش می‌توانید همسر و فرزند خود را نیز با خود همراه نماید.