آزمون sat ترکیه

آزمون SAT را بشناسیم

آزمون SAT (Scholastic Aptitude Test) برای اولین بار توسط کالج برد آمریکا طراحی و اجرا شده است , اکثریت شرکت کنندگان از ایالات آمریکا هستند اما کشورهای زیادی از جمله ترکیه برای جذب دانشجو , این آزمون را برگزار می کنند.کلیه متقاضیان ورود به دانشگاه های ترکیه از کشورهای خارجی مانند:(ایران,آلمان,مصرو...) باید در آزمون YOS (یوس) یا SAT (اِس اِی تی) شرکت نمایند.​​​​​​​

عناوین آزمون SAT

زبان برگزاری آزمون SAT که شامل سه درس ریاضیات , درک مطلب و نگارش است , انگلیسی بوده و مختص داوطلبان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه می باشد.

شرایط شرکت در آزمون SAT ​​​​​​​

آزمون SAT در واقع هیچگونه شرایطی نظیر محدودیت سنی , معدل و... ندارد و تمامی داوطلبین به خصوص متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی , دندان پزشکی و داروسازی می توانند با ثبت نام در آزمون SAT شانس قبولی خود در دانشگاه های برتر و انگلیسی زبان ترکیه را داشته باشند , باید یاد آور شویم که آزمون هایی نظیر YOS و SAT درحقیقت جهت سنجش داوطلبین برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه هستند , که برای دریافت نتیجه بهتر در این سنجش متقاضیان باید آموزش های اصولی را طی کنند ,در همین راستا موسسه ی مدیکال کالج بهترین اساتید کشور ترکیه را در محیطی امن و آرام برای داوطلبین در نظر دارد.​​​​​​​

زمان برگزاری و هزینه آزمون SAT

معمولا آزمون SAT در کشور ترکیه سالانه از شهریور تا آذر ماه برگزار می گردد , هزینه شرکت در این آزمون حدوداً 107 تا 117 دلار می باشد و اعتبار قبولی در این آزمون 2ساله می باشد.​​​​​​​

 آیا SAT در ایران برگزار می شود؟​​​​​​​

پاسخ این سوال خیر می باشد , داوطلبین برای شرکت دراین آزمون می بایست به کشورهای دیگری نظیر ترکیه , کانادا , آلمان و... سفر کنند و البته لازم به ذکر است هر ساله , موسسه ی  مدیکال کالج ثبت نام متقاضیان ایرانی شرکت در این آزمون را انجام داده و پس از برگزاری دوره های آموزشی  تا روز آزمون در کشور ترکیه داوطلبین را همراهی خواهد کرد.
 ​​​​​​​

در یک نگاه کلی​​​​​​​

آزمون sat
آزمون sat نمونه سوالات

آزمون SAT

آزمون SAT راهی برای ورود به معتبرترین دانشگاه های دنیا از جمله دانشگاه های کشور ترکیه است ,  که سالانه ایرانیان زیادی داوطلب شرکت در این آزمون و پذیرفته شدن در دانشگاه های بین المللی ترکیه می باشند.
کشور ترکیه گزینه ی محبوبی  بین کشورهای برگزار کننده ی آزمون SAT در دنیا می باشد ,
قطعاً برای کسب نتیجه ایده آل در آزمون SAT لازم است که هوشمندانه اقدام کنید , در این زمینه موسسه ی مدیکال کالج با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری سوابق درخشان در اعزام داوطلبین به ترکیه برای شرکت در آزمون های YOS و SAT و با بهترین خدمات رفاهی و آموزشی یاری رسان متقاضیان مشتاق ایرانی می باشد.
شاید برای شما این سوال مطرح شود که سوالات آزمون SAT در تمام کشورها یکسان می باشد؟
 آزمون SAT در تمام دنیا دارای سوالات یکسانی است , به همین دلیل با نام آزمون استاندارد هم معرفی می شود , و تمام داوطلبین دنیا با سطح علمی یکسان مورد سنجش قرار می گیرند.
 ​​​​​​​

 برای ثبت نام آزمون SAT چه مدارکی باید داشته باشیم​​​​​​​؟

1. اصل وکپی (اسکن) مدرک دیپلم
2. اصل وکپی (اسکن) پاسپورت
3. عکس پرسنلی اسکن شده
4. فیش پرداخت وجه آزمون اسکن شده
برای شرکت در آزمون SAT در واقع هیچ شرایط سنی وجود ندارد , اما پیشنهاد می شود برای دریافت نتیجه بهتر و شانس بیشتر پذیرش در دانشگاه های دولتی از سنین 15 تا 20 سالگی اقدام گردد.
موسسه ی مهاجرت تحصیلی مدیکال کالج در مجموعه ی رفاهی آموزشی خود در شهر استانبول ترکیه آماده ی ارائه ی با کیفیت ترین و تضمینی ترین روش های آموزشی به دانش آموزان پایه ی دهم تا دوازدهم می باشد , تا با بهترین نتایج بتوانند وارد دانشگاه های معتبر ترکیه شوند.
​​​​​​​

تفاوت های YOSوSAT

SATYOS
یک آزمون بین المللی میباشدتنها در کشور ترکیه برگزار میگردد
مورد تایید معتبرترین دانشگاه های دنیا میباشدفقط مورد تایید دانشگاه های ترکیه میباشد
سوالات ریاضی ساده تری داردسوالات ریاضی تخصصی تر هستند
سوالات به دانش زبان انگلیسی نیاز داردسوالات به زبان خاصی طرح نشده زبان اعداد است.
سوالات در تمام دنیا یکسان طرح میشوددانشگاه های دولتی ترکیه هرکدام برای خودش آزمون رو برگزار میکنند
کالج برد آمریکا طراح سوالات استخود دانشگاه ها طراح سوالات هستند
تعداد داوطلبین کمتری داردتعداد داوطلبین بیشتری دارد

در پایان
برای رسیدن به آرزوهای تحصیلی در رشته ی مورد علاقه ی خود در کشور ترکیه , مشاورین مجرب موسسه ی مدیکال کالج از ابتدای مسیر مهاجرت تحصیلی تا پایان , در هر مرحله قدم به قدم با دقیق ترین مشاوره همراه شما می باشند.

قبولی ازمون sat

​​مطالب جدید رو بخون ! اطلاعاتت رو با مدیکال کالج بیشتر کن!