​حقوق در ترکیه

همانطور که می دانید رشته ی حقوق از پر متقاضی ترین رشته ها در ایران و سراسر دنیا می باشد ، اما در ایران پذیرش در این رشته سختی های خودش را دارد ، و گذر کردن از آزمون وکالت برای برخی از داوطلبین تا حدودی غیر ممکن می باشد.
بنابراین عده ایی از متقاضیان ، مهاجرت تحصیلی را انتخاب می کنند که کشور ترکیه در این رشته نیز از تمامی دانشجویان بین المللی استقبال به عمل می آورد.


در این مقاله موسسه ی مدیکال کالج سعی دارد تمامی مراحل تحصیل رشته حقوق در کشور ترکیه را برایتان شرح دهد تا بتوانید انتخاب رضایت بخشی را برای ادامه تحصیل خود داشته باشید.


رشته حقوق در ترکیه

رشته ی حقوق در ترکیه​​​​​​​

رشته حقوق در ترکیه در مقطع کارشناسی در گرایش های مختلفی ارائه می شود. رشته حقوق در مقطع کارشناسی ۴ سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکتری ۴ سال می باشد. از همه مهم تر این که پس از پایان تحصیلات و آموزش در یک موسسه حقوقی دانشجویان نیازی به شرکت در آزمون وکالت ندارند.

آزمون ورودی برای حقوق

1. متقاضی باید در آزمون ورودی و آزمون LSAT شرکت کند.
2. باید مدرک زبان ترکی داشته باشد.

هزینه تحصیل حقوق

دانشگاه های دولتی در تمام دنیا هزینه های کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند ، در کشور ترکیه هم به همین شکل است ، تحصیل رشته ی حقوق در دانشگاه های دولتی هزینه کمتری دارد.هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه هایی که دوره هایی آن به زبان انگلیسی می باشد، برای دانشجویان بین المللی ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار و برای دانشجویان غیر ترکی برای دوره زبان ترکی ۴۰۰ تا ۹۰۰ دلار است و در دوره تحصیلات تکمیلی نیز ۶۰۰ دلار بیشتر است ، در نتیجه هزینه ی تحصیل در ترکیه نسبت به کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر می باشد.

زبان تحصیل در رشته ی حقوق

زبان تحصیل در رشته حقوق در ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی می باشد . یک دوره یک ساله زبان انگلیسی برای دانشجویانی که سطح زبان آن ها کافی نیست ، برگزار می گردد . دروس زبان انگلیسی سبب می شود که دانشجویان بر دروس عملی و فنی زبان انگلیسی برای کار در دفاتر حقوقی مسلط شوند و بعد از فارغ التحصیلی شغل پیدا کنند.​​​​​​​

دانشگاه برتر ترکیه برای تحصیل در رشته حقوق

1. دانشگاه استانبول :

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی ترکیه ، به طور معمول دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه دارای توان علمی بالایی می باشند.
 
2. دانشگاه آنکارا :

 این دانشگاه امکان تحصیل در این رشته را در مقاطع و گرایش های مختلف را به شما خواهد داد. دانشگاه آنکارا یکی از دانشگاه های دولتی این کشور است و هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی کمتر است.
 
3. دانشگاه حاجت تپه :

یکی از دانشگاه های مدرن در این کشور است. تحصیل در این رشته در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد.
 
4. دانشگاه بیلکنت :

ایکی از دانشگاه های خصوصی در این می باشد. این دانشگاه یکی از گزینه های انتخابی برای دانشجویان بین المللی می باشد این دانشگاه امکان تحصیل در این رشته را در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی و ترکی برای دانشجویان فراهم آورده است.
 
5. دانشگاه بیلگی :

این دانشگاه خصوصی در شهر استانبول قرار دارد و دسترسی به حمل و نقل آن آسان است.  این دانشگاه امکان تحصیل در این رشته را در مقاطع مختلف و گرایش های مختلف به افراد می دهد.
 
6. دانشگاه کوچ :

یکی از دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در این رشته است . دانشگاه کوچ به علت خدمات مختلفی که ارائه می دهد، از گران‌ ترین دانشگاه های این کشور می باشد.
 
7. دانشگاه اوزیگین :

در این دانشگاه خصوصی دروس به زبان انگلیسی و ترکی تدریس می شوند و این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی مناسب است. هرچند که هزینه آن اندکی بالاتر از دانشگاه های دولتی است.
​​​​​​​

سیستم حقوقی ترکیه
بازار کار رشته حقوق در ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی برای رشته حقوق ​​​​​​​

برای دریافت ویزا باید به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید و مدارک لازم را به این سفارت ارائه دهید ، مدارک زیر برای اخذ ویزا ضروری است:
 
  گواهی سلامت متقاضی
  دو قطعه عکس
   بیمه درمانی
  پاسپورت معتبر
  نامه پذیرش از دانشگاه
  فرم کامل شده درخواست ویزا
  گواهی تمکن مالی
  گواهی سوء پیشینه
  رسید پرداخت هزینه ویزا

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته حقوق ​​​​​​​

 گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه جزء مدارک تحصیل در این رشته می باشد. در صورت ارائه این مدارک می توانید، در دانشگاه های این کشور ثبت نام کنید. 
 
·  فیش پرداخت هزینه
·  ریز نمرات دبیرستان یا پیش دانشگاهی
·  نامه پذیرش در امتحان ورودی دانشگاه
·  انگیزه نامه تحصیل
·   ترجمه سوابق تحصیلی
·   توصیه نامه
·    اسکن مدرک دیپلم دبیرستان

مزایای تحصیل در رشته ی حقوق​​​​​​​

بالا بودن امنیت اجتماعی
پایین بودن هزینه های تحصیل
آسانی رفت و آمد به ایران
امکان گرفتن ویزا
امکان ادامه تحصیل در کشورهای دیگر
بالا بودن کیفیت آموزش و مدارک دانشگاهی معتبر
مطابقت نظام آموزشی این کشور با کشورهای دیگر
دارای سیستم تبادل دانشجو با کشورهای دیگر
مورد تایید بودن دانشگاه های این کشور توسط وزرات علوم ایران
آشنایی دانشجویان با فرهنگ کشورهای مختلف

معایب تحصیل در رشته حقوق ​​​​​​​

 
تحصیل در این رشته در این کشور دارای معایبی است که البته مزایای آن در کفه ترازو سنگینی می نمایند.
· در این کشور مانند هر کشور دیگری دانشگاه های رتبه پایینی نیز وجود دارند که افراد در هنگام ثبت درخواست باید به آن توجه نمایند.
·  فرصت کار همزمان با تحصیل در این کشور بسیار کم است و حتی در چند سال اخیر امکان کار ضمن تحصیل وجود نداشت. البته هم اکنون افراد در صورت داشتن شرایط خاصی می توانند به کار نیمه وقت بپردازند.
·  مهمترین چالش برای تحصیل در این کشور و هر کشور دیگری زبان آن است که ارتباط با افراد را سخت می کند.
·   بالا بودن هزینه تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی
​​​​​​​

دانشگاهشهریه
دانشگاه استانبول22000 لیر
دانشگاه آنکارا65200 الی 97800 لیر
دانشگاه حاجت تپه112770 لیر
دانشگاه دوکوز ایلول15000 لیر
دانشگاه ساکاریا 40000 لیر
دانشگاه باشکنت 105000 لیر
دانشگاه آیدین5000 دلار
دانشگاه بیلگی9720 دلار
دانشگاه آلتین باش8500 دلار

دانشگاه های حقوق ترکیه

​​مطالب جدید رو بخون ! اطلاعاتت رو با مدیکال کالج بیشتر کن!