دیپلم ترکیه

خدمات مجموعه مدیکال کالج برای رده سنی 15 تا 23 سال می باشد .

دانش پذیرانی که از سن 15 سالگی ، یعنی شروع سال دهم به کالج مجموعه ورود پیدا می کنند ، می توانند در بازه زمانی 2 ساله به جای 3 سالی که در ایران نیاز است طی کنند ، مدرک دیپلم خود را اخذ نمایند .
​​​​​​​
در پایان دو سال ، دانش پذیران  از مجموعه مدیکال کالج دو دیپلم دریافت می کنند که شامل دیپلم ترکی و دیپلم ایرانی می باشد .

 دیپلم ترکیه و ایران

مراحل اخذ دیپلم ایرانی در مدیکال کالج ​​​​​​​

 گروه اول : دانش پذیران پایه دهم
​​​​​​​
این گروه از دانش پذیران برای اخذ دیپلم و ورود به دانشگاه به مدت دو سال همراه مجموعه مدیکال کالج هستند . بدو ورود به کالج ، طی همان سال تحصیلی دروس پایه دهم و یازدهم را به صورت فشرده آموزش می بینند .
دانش پذیران در پایان سال ، دروس سال دهم و یازدهم را آزمون می دهند . آزمون دانش پذیران توسط مدرسه ایرانی فجر در شهر استانبول که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران است ، انجام می شود .
در سال تحصیلی دوم ، دانش پذیران دروس سال دوازدهم را آموزش می بینند و در پایان سال ، آزمون این دروس توسط مدرسه فجر برگزارمی شود و دانش پذیران در صورتیکه نمره قبولی را کسب نمایند ، موفق به دریافت دیپلم رسمی ایران با تایید وزارت آموزش و پرورش  می شوند .

گروه دوم : دانش پذیران پایه یازدهم

این گروه از دانش پذیران به مدت دوسال همراه مدیکال کالج هستند به این صورت که در سال اول ، تمامی دروس پایه سال یازدهم ایرانی را آموزش می بینند .
در پایان سال امتحانات این دانش پذیران در مدرسه فجر برگزار می شود .
در سال تحصیلی دوم ، دروس پایه دوازدهم و دوره حاضرلیک ( یادگیری زبان ترکی ) آموزش داده می شود . دانش پذیران در صورتیکه نمره قبولی را کسب نمایند ، موفق به دریافت دیپلم رسمی ایران با تایید وزارت آموزش و پرورش می شوند .

گروه سوم : دانش پذیران پایه دوازدهم

این گروه از دانش پذیران به مدت یک سال همراه مدیکال کالج هستند و در این یکسال دروس پایه دوازهم را آموزش می بینند .
در پایان سال همزمان با برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ایران ، دانش پذیران در مدرسه فجر آزمون می دهند و در صورت کسب نمره قبولی ، موفق به دریافت دیپلم رسمی ایران با تایید وزارت آموزش و پرورش می شوند .​​​​​​​

مراحل اخذ دیپلم ترک در مدیکال کالج ​​​​​​​

گروه اول : دانش پذیران پایه دهم

این دانش پذیران به مدت دو سال همراه مجموعه ما هستند ، پس از آموزش و اخذ دیپلم ایرانی با دنکلیک مدارک ( معادل سازی ) دیپلم رسمی کشور ترکیه را دریافت می کنند .

گروه دوم : دانش پذیران پایه یازدهم

این گروه از دانش پذیران بعد از امتحانات پایه یازدهم روند معادل سازی برایشان انجام می شود . در سال بعد دوره حاضرلیک و پایه دوازدهم ترک را آموزش می بینند و در پایان سال با کسب نمره قبولی آزمون ها موفق به اخذ دیپلم ترک می شوند .

گروه سوم : دانش پذیران پایه دوازدهم

این گروه از دانش پذیران طی یک سال تحصیلی دروس پایه دوازدهم را آموزش می بینند و در پایان سال در مدرسه فجر، آزمون می دهند با کسب نمره قبولی دیپلم ایرانی دریافت می کنند .
در صورت تمایل به اخذ دیپلم ترک نیاز به روند معادل سازی ( دنکلیک ) می باشد .

نکاتی در مورد دیپلم ایرانی و ترک برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه

نکته 1 : اولین شرط برای شرکت در آزمون یوس ( آزمون ورود به دانشگاه های ترکیه ) و پذیرش در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه ، داشتن دیپلم می باشد .
 
نکته 2 : در نظر داشته باشید که دریافت دیپلم ترک در کنار دیپلم رسمی ایران ، برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه امتیاز بالایی محسوب می شود .
​​​​​​​
نکته 3 : در صورتیکه از پایه دهم همراه مدیکال کالج باشید برای دریافت دیپلم و ورود به دانشگاه ، اخذ دیپلم ایرانی علاوه بر دیپلم ترک برای شما مزیت محسوب می شود اگرقصد بازگشت به ایران را داشته باشید .
​​​​​​​