​​هوش مصنوعی ترکیه

با توجه به این که تحصیل هوش مصنوعی در ایران از مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است ، نکته ی جالب توجه برای تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه این است که این رشته در ترکیه از مقطع کارشناسی ارائه می شود.
هوش مصنوعی بازار کار گسترده ای در کشورهای اروپایی, آمریکایی و آسیایی دارد که آینده شغلی شما را تامین می‌کند ، یکی از برترین کشورها در زمینه تحصیل هوش مصنوعی در دنیا کشور ترکیه می‌باشد ، با تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه متقاضیان پس از فارغ التحصیلی خود از سراسر دنیا بهترین جاب آفر ها را دریافت می‌کنند, چرا که مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های موجود در این کشور دارای ارزش و اعتبار بسیار بالایی در سراسر دنیا می‌باشند.

هوش مصنوعی یکی از گرایش‌های مقطع ارشد و دکتری است، باید دید با تحصیل چه رشته‌ای در دوره کارشناسی می‌توان در آینده به تحصیل هوش مصنوعی در دوره ارشد مشغول شد ، متداول‌ ترین رشته‌های تحصیلی برای این منظور در دوره کارشناسی رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر هستند.
برای تحصیل گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد ، ابتدا باید در مقطع کارشناسی یکی از رشته‌های مرتبط با کامپیوتر را گذرانده باشید ، برای انتخاب این رشته هم ابتدا باید در کنکور ریاضی شرکت کنید.
باید دروس لازم برای کنکور هوش مصنوعی را بخوانید ، همچنین بعد از قبولی در رشته هوش مصنوعی با توجه‌ به تشخیص مسئول گروه آموزشی باید دروس پیش‌ نیاز رشته هوش مصنوعی را که قبلاً نگذرانده‌اید به‌ عنوان دروس جبرانی اخذ نمایید ، هزینه دروس جبرانی به عهده دانشجو است.
بنابراین قبولی در این گرایش با وجود ظرفیت بالا سخت‌ تر از گرایش ‌های دیگر رشته کامپیوتر است و نیاز به رتبه بهتری نسبت به بقیه گرایش‌ها دارد.

هوش مصنوعی بازار کار گسترده ای در کشورهای اروپایی, آمریکایی و آسیایی دارد که آینده شغلی شما را تامین می‌کند ، یکی از برترین کشورها در زمینه تحصیل هوش مصنوعی در دنیا کشور ترکیه می‌باشد ، با تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه متقاضیان پس از فارغ التحصیلی خود از سراسر دنیا بهترین جاب آفر ها را دریافت می‌کنند, چرا که مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های موجود در این کشور دارای ارزش و اعتبار بسیار بالایی در سراسر دنیا می‌باشند.

هوش مصنوعی ترکیه

دانشگاه های دولتی هوش مصنوعی 

دانشگاه آنکارا
دانشگاه قاضی
دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه فنی استانبو

دانشگاه های خصوصی هوش مصنوعی 

دانشگاه باهچه شهیر
دانشگاه ایستینیه
دانشگاه یدی تپه
دانشگاه نیشانتاشی
دانشگاه اسکودار
​​​​​​​دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی توب

بهترین دانشگاه های  هوش مصنوعی ترکیه ​​​​​​​

نام دانشگاهنوع دانشگاهشهر
دانشگاه فنی استانبولدولتیاستانبول
دانشگاه فنی خاورمیانهدولتیآنکارا
دانشگاه حاجت تپهدولتیآنکارا
دانشگاه یدی تپهخصوصیاستانبول

هوش مصنوعی (Artificial intelligence) ​​​​​​​

رشته هوش مصنوعی در واقع تلفیقی از نرم افزار و سخت افزار است ، هدف اصلی رشته هوش مصنوعی آماده سازی دانشجویان برای  ارائه مناسب اطلاعات، استدلال اتوماتیک، دسته بندی و تصمیم گیری ماشینی است .هوشمند کردن ربات‌ها، پردازش و تحلیل کامپیوتری تصاویر، پردازش و درک زبان و پردازش و شناسایی گفتار از جمله جذاب ترین مفاهیم و توانایی هایی هستند که به داوطلبان آموزش داده می شود.
اما در این رشته روی چه زمینه های می‌ توان مانور داد؟ چند مورد از آن ها عبارتند از:
· شبکه های عصبی
· پردازش زبان های طبیعی
·  پردازش تصویر
· رباتیک
· سیستم های خبره

پذیرش هوش مصنوعی ترکیه

 پذیرش در این رشته برای دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی معمولا با آزمون ورودی یا پذیرش مستقیم توسط سوابق تحصیلی و شرط معدل انجام می شود، اما پذیرش در دانشگاه های خصوصی بدون آزمون و سریع تر صورت می گیرد.

مدارک لازم برای ثبت نام هوش مصنوعی ترکیه

کپی پاسپورت
عکس
گواهی دبیرستان (اگر هنوز 12 ام را تمام نکرده باشد) می تواند بعداً پس از ثبت نام در سپتامبر ارائه شود.
هر گونه نتایج آزمون بین المللی در صورت وجود (مانند SAT، YOS، و غیره)
2 توصیه نامه
انگیزه نامه

شهریه هوش مصنوعی ترکیه

بازارکار هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) به عنوان یکی از فناوری های پیشرفته و مبتنی بر کامپیوتر شناخته شده است که قابلیت انجام فعالیت های هوشمندانه را در ماشین ها و سیستم های کامپیوتری فراهم می کند. این فناوری به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله صنایع خودروسازی، پزشکی، ارتباطات، تجارت الکترونیک و ... .
 آیا زمانی خواهد رسید که هوش مصنوعی به طور کامل قابلیت های انسان را داشته باشد؟ آیا ما در آینده به هوش مصنوعی هوشمند تری دست پیدا خواهیم کرد؟ این سوالاتی هستند که در مورد آینده هوش مصنوعی وجود دارند ، محققان و خبرگان معتقدند که در آینده نزدیک هوش مصنوعی می تواند به طور کامل به هوش انسان نزدیک شود و حتی از آن پیشی بگیرد.

هوش مصنوعی در تکنولوژی

هوش مصنوعی در بهداشت و سلامت

هوش مصنوعی در ارتباطات​​​​​​​

صنعت بهداشت و پزشکی با استفاده از هوش مصنوعی می تواند مشکلات پزشکی را به طور دقیق تشخیص دهد و درمان های مناسب و موثری را برای بیماران ارائه کند. همچنین، هوش مصنوعی می تواند در پیشگیری از بیماری ها و ارتقاء سلامتی جامعه نقش مهمی ایفا کند.

در صنعت خودروسازی، هوش مصنوعی می تواند در بهبود ایمنی و عملکرد خودروها نقش داشته باشد. با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، خودروها می توانند به طور خودکار به محیط پیرامون و شرایط جاده واکنش نشان دهند و باعث کاهش تصادفات و حوادث جاده ای شوند.

هوش مصنوعی می تواند در صنایع ارتباطات و تجارت الکترونیک نقش مهمی ایفا کند ، با توجه به توانایی هوش مصنوعی در تحلیل داده ها و الگوریتم های پیچیده، توصیه های شخصی سازی شده و بهینه شده می تواند به مشتریان ارائه شود.​​​​​​​

علل ایده آل بودن آینده شغلی هوش مصنوعی

1. به عنوان یک صنعت به سرعت در حال توسعه، فرصت های رشد در مشاغل هوش مصنوعی متنوع است.
2. مشاغل هوش مصنوعی منعطف هستند. شما می توانید یک مترجم آزاد، مشاور، محقق، شاغل باشید یا حتی محصولات هوش مصنوعی خود را بسازید.
3. مشاغل هوش مصنوعی فراوان هستند و استخدام ها در چند سال گذشته 32 درصد رشد داشته است.
4.  شکاف استعداد بالایی وجود دارد- متقاضیان واجد شرایط کافی برای موقعیت های خالی نیستند.
5.   متخصصان هوش مصنوعی حقوق بالایی دریافت می کنند که سالانه تقریباً 100,000 دلار است.

شغل هایی که در زمینه هوش مصنوعی بازار کار خوبی دارند​​​​​​​

1.دانشمند داده

در این شغل ، داده‌ها را جمع ‌آوری می‌ کنند، آن‌ ها را تجزیه و تحلیل می ‌کنند و بینش ‌هایی را برای طیف وسیعی از اهداف جمع‌ آوری می‌ کنند. آنها از ابزارها، فرآیندها و الگوریتم های مختلف فناوری برای استخراج دانش از داده ها و شناسایی الگوهای معنادار استفاده می کنند ، میانگین حقوق یک دانشمند داده 105,000 دلار است که با تجربه می تواند تا 200,000 دلار برای یک مدیر علوم داده افزایش یابد.​​​​​​​

2.  توسعه دهنده هوش تجاری

توسعه دهندگان هوش تجاری (BI) داده های پیچیده داخلی و خارجی را برای شناسایی روندها پردازش می کنند ، به عنوان مثال، در یک شرکت خدمات مالی، توسعه دهنده هوش تجاری می تواند شخصی باشد که داده های بازار سهام را برای کمک به تصمیم گیری های سرمایه گذاری زیر نظر دارد. در یک شرکت محصول، می تواند کسی باشد که روند فروش را برای اطلاع از استراتژی توزیع نظارت می کند ، توسعه دهندگان هوش تجاری به طور متوسط 86,500 دلار حقوق می گیرند که با تجربه به 130,000 دلار می رسد.

4.  مهندس / معمار کلان داده

3.  مهندس یادگیری ماشین

5.  دانشمند محقق

مهندسان یادگیری ماشین در تقاطع مهندسی نرم افزار و علم داده هستند ، آنها از ابزارهای کلان داده و چارچوب های برنامه نویسی برای ایجاد مدل های علم داده مقیاس پذیر آماده تولید استفاده می کنند که می تواند ترابایت داده بلادرنگ را مدیریت کند.
میانگین حقوق یک مهندس یادگیری ماشین در آمریکا سالانه حدود 131,000 دلار است. البته سازمان هایی مانند اپل، فیس بوک، توییتر و غیره به میزان قابل توجهی بیشتر پرداخت می کنند (در محدوده 170,000 تا 200,000 دلار).

مهندسان و معماران کلان داده، اکوسیستم هایی را توسعه می دهند که عمودی ها و فناوری های مختلف کسب و کار را قادر می سازد تا به طور موثر ارتباط برقرار کنند. در مقایسه با دانشمندان داده، این نقش می تواند بیشتر احساس شود، زیرا مهندسان و معماران داده های بزرگ معمولاً وظیفه برنامه ریزی، طراحی و توسعه محیط های کلان داده در سیستم های Hadoop و Spark را دارند.
مهندسان کلان داده با میانگین حقوق 151,300 دلار، جزو پردرآمدترین نقش‌ها در هوش مصنوعی هستند.

نقش دانشمند محقق یکی از آکادمیک ترین مشاغل هوش مصنوعی است. آنها سوالات جدید و خلاقانه ای می پرسند تا توسط هوش مصنوعی به آنها پاسخ داده شود. آنها در چندین رشته در هوش مصنوعی از جمله ریاضیات، یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و آمار متخصص هستند. انتظار می رود که محققان مانند دانشمندان داده، مدرک دکترا در علوم کامپیوتر داشته باشند ، دانشمندان محقق تقاضای زیادی دارند و حقوق متوسط 99,800 دلار دارند.

6.  مهندس NLP

مهندسان پردازش زبان طبیعی (NLP) متخصصان هوش مصنوعی هستند که در زبان انسانی، از جمله اطلاعات گفتاری و نوشتاری تخصص دارند. مهندسانی که روی دستیارهای صوتی، تشخیص گفتار، پردازش اسناد و غیره کار می کنند، از فناوری NLP استفاده می کنند. برای نقش یک مهندس NLP، سازمان ها انتظار دارند مدرک تخصصی در زبان شناسی محاسباتی داشته باشند. آنها همچنین ممکن است مایل باشند متقاضیانی را با مدرک علوم کامپیوتر، ریاضیات یا آمار در نظر بگیرند.
میانگین حقوق یک مهندس NLP 78,000 دلار است که با تجربه به بیش از 100,000 دلار می رسد.

​​مطالب جدید رو بخون ! اطلاعاتت رو با مدیکال کالج بیشتر کن!